single

Najlepsze przysmaki dla psich łasuchów, czyli jakie?

            Psiaki są takimi samymi łasuchami, jak ludzie. Uwielbiają smakowite drobnostki, które dostają nie tylko przy okazji dobrzej wykonanej komendy bądź właściwego zachowania. Przysmaki dla psów mogą wpływać na ich stan zdrowia. Nęcą i kuszą te kształtne i kolorowe. Jak jednak wybrać te najbardziej wartościowe, zdrowe i przynoszące psom nie tylko przyjemność jedzenia, ale również korzyści dla zdrowia?

Dobry stan zębów

            Spośród najbardziej wartościowych przysmaków dla naszych czworonożnych przyjaciół, znaleźć można wszystko to, co ma na celu zwalczać osad i kamień nazębny, a także wzmacniać szczęki psa. Są to wszelkiego rodzaju kości lub przysmaki w kształcie kabanosów. Mają intensywne zapachy i mięsny skład, dlatego psy chętnie z nich korzystają. Są twarde, dzięki czemu radzą sobie z usuwaniem nagromadzonego na zębach i w przestrzeniach międzyzębowych, osadu oraz kamienia.

            Do wyboru jest ich całkiem sporo, ale nie można stawiać na jakiekolwiek, najtańsze czy też najdroższe. Najtańsze raczej nie zaoferują dobrej jakości, a w ich składzie znajdą się sztuczne substancje, zamiast wartościowego mięsa. Z kolei te najdroższe, niekoniecznie okażą się najlepsze, jeśli zaczniemy płacić tylko za markę i ładną, szeleszczącą torebkę, nie zważając na skład zawarty na opakowaniu.

            Tu dochodzimy do jednego z ważniejszych punktów podczas kupowania przysmaków psiakom. Trzeba czytać uważnie wszystkie informacje, jakie są zawarte na opakowaniu, w tym skład.   Do wyboru mamy między innymi gryzaki, kości i mięsne paski.

            Inne propozycje to psie ciasteczka oraz suszone mięso. Ciasteczka można nabywać w różnorodnych kształtach i smakach. Teoretycznie możemy je przyrządzić z domowych produktów, jednak to dość czasochłonne zadanie. Suszone mięso kusi czworonogi, bo intensywnie pachnie, a przy tym jest naturalną i zdrową przekąską.

Jak wybierać i przechowywać smakołyki dla psów

            Poza składem zawartym na opakowaniu, uwagę trzeba zwrócić na wielkość przysmaków i stopień ich twardości. Choć twardy gryzak sprzyja nie tylko usuwaniu osadu na zębach psa, ale i wzmacnia jego szczęki, jeśli ma duże kawałki, dla małego psiaka będzie stanowił problem. W takim wypadku można zaopatrzyć się w specjalną piłę do przysmaków, by rozdrobnić duże kawałki.

            Wybierać należy przysmaki naturalne, pozbawione zbędnych aromatów, bo choć będą kusić intensywnym zapachem, nie przyniosą żadnych walorów odżywczych. Ponadto skład, któremu daleko do naturalnego, może zakończyć się sensacjami pokarmowymi w żołądku psa.

            Odpowiednie przechowywania zakupionych przysmaków, ma znacznie i dla psów, i dla ich właścicieli. Dla zwierzaka to gwarancja, że po jakimś czasie smakołyk nie straci na swoim aromacie czy smaku. Właściciele zaś nie będą musieli zmagać się z intensywnym aromatem, który psa będzie kusił, ale domownikom może przeszkadzać. Najlepiej jest pokusić się o dodatkowy zakup specjalnych pojemników, które pozwalają zachować trwałość wybranych produktów, a poza tym dają szansę na uporządkowanie szafki z artykułami dla czworonożnego przyjaciela.

            Produktów nie brakuje, sklepów stacjonarnych, jak i internetowych również. Wystarczy znaleźć naturalny, zdrowy i smakujący psu smakołyk, by uzupełnić jego dietę o coś „dobrego”, a jednocześnie mieć kontrolę nad masą ciała zwierzaka.